2014 Yerel Seçimleri

21 April 2018 Saturday
Fatih Çetinkaya

Fatih Çetinkaya

MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı

Fatih Çetinkaya kimdir? Adayın Özgeçmişi

Fatih Çetinkaya, 2014 Yerel Seçimleri - Milliyetçi Hareket Partisi - MHP Afyonkarahisar Belediyesi Belediye Başkan Adayı.

  1979 yılında Devlet Demir Yolları işçisi bir babanın ve ev hanımı bir annenin ilk çocuğu olarak dünyaya geldim. 1993 yılında Afyon Merkez Ortaokulu’ndan,1996 yılında Afyon Lisesi’nden mezun oldum. Lisans eğitimimi 2004 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamlayarak iş hayatına atıldım.

   Afyonkarahisar’da Yonca Yem adlı şirkette çeşitli kademelerde 2009 yılına kadar görev yaptım. 2009 Mahalli İdareler Seçimleri’nde, Milliyetçi Hareket Partisi’nden, halkımın büyük teveccühüyle, 29 yaşında Türkiye'nin en genç belediye başkanlarından birisi olmak gururuyla Bozhüyük Belediye Başkanı olarak seçildim.

   Evli ve biri kız biri erkek olmak üzere iki çocuk babasıyım. 2010 yılında girdiğim Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Giriş Sınavı’nı başarıyla kazanarak, Ankara Üniversitesi Taşınmaz Geliştirme Anabilim Dalı “KENT YÖNETİMİ” Bölümü’nde Yüksek Lisans (Master) eğitimime başladım. Aldığım eğitime belediye başkanlığı tecrübemi de ekleyerek birçok başarılı çalışmaya imza attım.

   Yeni Büyükşehir Belediye Kanunu, kırsal ve yerel kalkınma projeleri, sosyo-ekonomik planlar, yerel yönetimlerin sorunları ve çözümleri konularında çeşitli dergi, gazete ve haber sitelerinde makaleler yazdım. Konuyla ilgili birçok tv programına katılarak birikimlerimi milletimizle paylaştım. Yerel yönetimler üzerine birçok seminer ve eğitim çalışmasına katıldım.

   Aldığım eğitimi ve beş yıllık belediye başkanlığı tecrübemi AFYONKARAHİSAR'ın kötü giden kaderini değiştirip, gelecek nesillerimizin gururla “Ben AFYONKARAHİSARLIYIM” diyebileceği, “yaşanabilir” bir şehre dönüştürmek adına,


Ben Fatih Çetinkaya;
Çocuklarımız için,
Gençlerimiz için,
Aydınlık bir gelecek için,
Hizmet için,
Dualarınızla,
Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı’na talibim! 

FacebookTwitter

Seçmen Yorumları

© Copyright 2014 - belediye.tv. Her hakkı saklıdır. Belediye Başkan Adayları 2014. Milletvekili Adayları