2014 Yerel Seçimleri

21 February 2019 Thursday
Osman Çakır

Osman Çakır

AK PARTİ İSPİR Belediye Başkan Adayı

Osman Çakır kimdir? Adayın Özgeçmişi

Osman Çakır, 2014 Yerel Seçimleri - Adalet ve Kalkınma Partisi - AK PARTİ Erzurum İli İspir Belediyesi Belediye Başkan Adayı.

1958 yılında Duruköy’de doğdu. İlkokulu köyde okudu. Ortaöğrenimini İspir Lisesi’nde tamamladı. Ticarete atıldı. Çeşitli dallarda ticari faaliyetlerde bulundu. Zamanla işlerini genişleterek 1996 yılında Çakıroğlu Limited Şirketi’ni kurdu.

Hastane Yapma ve Yaşatma Derneği’nin kurulmasında ve faaliyetlerinde aktif görev aldı.

1994 seçimlerinde Doğru Yol Partisi’nden Meclis Üyesi seçildi. Aynı dönem içerisinde Belediye Başkan Vekilliği yaptı.

1997 yılında İspiri Kalkındırma Güzelleştirme ve Tanıtma Derneği’nin kurulmasında Kurucu Başkan olarak görev aldı. İki yıl süreyle de Başkanlık görevini yürüttü.

1999 seçimlerinde Fazilet Partisi’nden İspir Belediye Başkan Adayı oldu. Seçimi çok az bir farkla kaybetti.

2001 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi’nin İspir Teşkilatını kurarak 2004 yerel seçimlerine kadar İlçe Başkanlığını sürdürdü.

Adalet ve Kalkınma Partisi İl ve İlçe Teşkilatlarının ve halkın istemesine rağmen, İl ve İlçe Başkanlarının yerel seçimlerde aday olamayacakları ilke kararına uyarak, Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Belediye Başkan Adayı gösterilemedi.

Halkın yoğun isteği üzerine 2004 yerel seçimlerinde bağımsız aday olarak seçimlere girdi. Halkın teveccühü ile seçimleri farkla kazandı. Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep AKDAĞ, milletvekillerimiz ve İl Teşkilatının isteği ile Adalet ve Kalkınma Partisi’ne alındı.

2009 yerel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Belediye Başkan Adayı gösterilerek yeniden Belediye Başkanlığına seçildi. Halen Belediye Başkanlığı görevini yürütmekte iken 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden yeniden aday gösterildi.

Osman Çakır evli ve 4 çocuk babasıdır.
 

FacebookTwitter

Seçmen Yorumları

© Copyright 2014 - belediye.tv. Her hakkı saklıdır. Belediye Başkan Adayları 2014. Milletvekili Adayları